Remember that Jell-O coupon that I mentioned yesterday in the huge roundup? Take it over to Walmart to stock up on your boxed Jell-O!
Buy 2 Jell-O Gelatin or Pudding Boxes $1.08 each ($2.16)
Use $1/2 Jell-O Gelatin and Pudding Mix coupon
Final Price: 2/$1.16 ($.58 each!)
This is one of the easiest snacks to make, but it’s also an AWESOME way to keep the kids busy! Let them do the stirring and/or cooking and it’s a lot more fun to eat later.
*Note – We often see Jell-O boxes on sale for lower prices at Walgreens and other stores, so you may want to grab your coupons now and hang onto them. If you see a great sale before they expire, fantastic! If not, do this deal at Walmart to get a great price anyway!
(Thanks I Heart The Mart!)
